وزیر علوم در بازدید از پژوهشکده مطالعات فرهنگی تأکید کرد مراکز پژوهشی بازوان مطالعاتی و مشاوره‌ای مدیران دستگاه‌های اجرایی باشند.


وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی گفت: مراکز پژوهشی که خارج از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت دارند، باید بازوان مطالعاتی و مشاوره‌ای مدیران دستگاه‌های اجرایی کشور باشند؛ چرا که ضرورت وجودی این مراکز انجام کار تخصصی و کمک به تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در کشور است.

دکتر منصور غلامی در بازدید از پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی و دبیرخانه جشنواره فارابی و در جمع مدیران، اعضای هیات علمی و کارکنان این پژوهشکده اظهار کرد: جشنواره بین‌المللی فارابی فرصت مغتنمی برای معرفی و شناساندن فرهیختگان، پیشکسوتان و انتقال تجربه‌های علمی و گرانقدر آنان به نسل جوان است.

وی تصریح کرد: اعتقاد دارم پژوهشگاه‌ها و پژوهشکده‌های کشور باید هم مسأله‌محور باشند و هم تخصصی کار کنند.

غلامی افزود: در درون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری علاوه بر اینکه باید به دستاوردها توجه ویژه کنیم، قطعاً وظیفه تحقیق و توسعه حوزه‌های علمی را نیز بر عهده داریم؛ بحث مهم آینده‌پژوهی در هر زمینه و رشته‌ای است که قاعدتاً مراکز مختلف از جمله مراکز پژوهشی علوم انسانی و اجتماعی این کار را به خوبی انجام داده و خواهند داد.

تاریخ ایجاد: شنبه 22 دي 1397
تاریخ انتشار: شنبه 22 دي 1397
تعداد بازدید: 708تلفنهای تماس
44787720-40

كيلومتر 17 اتوبان تهران كرج، شهرك علم و فناوري پژوهش، بلوار پژوهش، خ دانش، پژوهشگاه شيمي و مهندسي شيمي ايران
آمار وبگاه
تعداد بازدید:708
کاربران حاضر:6445