برگزاری کنگره ملی مهندسی شیمی در تهران

شانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی با حضور گسترده محققان و اندیشمندان عرصه مهندسی شیمی بیست و نهم دیماه جاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

 
دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مراسم گشایش این کنگره اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با وجود ۱۴ هزار دانشجو، ۱۶ دانشکده، چهار پردیس و حضور ۵۰ دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی موجب شده تا این دانشگاه به یکی از دانشگاه‌های قدیمی و بزرگ صنعتی کشور تبدیل شود.
وی با بیان اینکه این دانشگاه علاوه بر رشد کیفی رشد کمی نیز داشته است، اظهار کرد: این دانشگاه در ۴ رتبه‌بندی بین‌المللی، رتبه اول در میان دانشگاه‌های صنعتی داخلی را کسب کرده، ضمن آنکه در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام      (ISC) نیز در جایگاه اول دانشگاه‌های صنعتی کشور قرار گرفته است.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به پتانسیل‌ها و توانمندی‌های موجود در دانشگاه‌های صنعتی کشور، اضافه کرد: کشور می‌تواند از این ظرفیت‌ها استفاده بیشتری داشته باشد.
دکتر پیروز حناچی شهردار تهران ضمن گرامیداشت یاد امیرکبیر و روز هوای پاک اظهار داشت انتظار من از دانشجویان و دانشگاهیان این است تا برای رفع مشکلات شهر تهران طرح و برنامه ارائه دهند و همچنین در کمپین سه شنبه های بدون خودرو مشارکت فعالانه تری داشته باشند و در این راستا باید دانشجویان پیشگام شوند، حتی می توان بین دانشگاه های اصلی تهران مسیر دوچرخه ایجاد کرد. ما باید سه شنبه های بدون خوردو را به یک حرکت عمومی تبدیل کنیم.
دکتر حناچی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در شهر تهران با مشکلات زیادی مواجه هستیم که از جمله آن ها موضوع مدیریت پسماند است و در این زمینه تلاش هایی که برای مدیریت پسماند در تهران انجام شده در نهایت به یک فرایند علمی نرسیده است که از محافل دانشگاهی می خواهم در این زمینه به ما کمک کنند. ما در مرحله اول باید زباله کم تری تولید کنیم و در مرحله دوم باید بتوانیم زباله ها را از مبدا تفکیک کنیم. برای مقابله با آلودگی هوا هم استفاده از خودروهای برقی و سوخت پاک می تواند موضوع خوبی برای تحقیق باشد که این امر در دستور کار ما است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره مهندسی شیمی هم گفت: یکی از اتفاقات خوب در این کنگره ایجاد بخش صنعتی و ارسال 200 مقاله در این حوزه به دبیرخانه بود.
دکتر بهرام ناصرنژاد درخصوص مشارکت دانشجویان و اساتید در این کنگره توضیح داد: بیش از یک‌هزار مقاله علمی به زبان فارسی و انگلیسی به دبیرخانه کنگره ارسال شد و حجم زیادی از همکاران اعضای هیئت‌علمی در دانشگاه‌ها این مقالات را بررسی کردند.
وی افزود: یکی از اتفاقات مناسب و بزرگ در شانزدهمین کنگره مهندسی شیمی، ایجاد بخش صنعت بود و رابطه علم و صنعت در این کنگره اهمیت زیادی داشت. به‌همین‌منظور کمیته صنعتی ایجاد شد تا از اهالی صنعت و مهندسان صنایع نیز در این کنگره حضور پیدا کنند و مقالات خود را ارسال کنند.
رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره مهندسی شیمی در پایان خاطرنشان کرد: 200 مقاله در بخش صنعتی به دبیرخانه ارسال شد که این امر نشان از حضور فعال صنایع برای تحقق ارتباط مؤثر صنعت و دانشگاه دارد.

تاریخ ایجاد: یکشنبه 30 دي 1397
تاریخ انتشار: دوشنبه 1 بهمن 1397
تعداد بازدید: 763تلفنهای تماس
44787720-40

كيلومتر 17 اتوبان تهران كرج، شهرك علم و فناوري پژوهش، بلوار پژوهش، خ دانش، پژوهشگاه شيمي و مهندسي شيمي ايران
آمار وبگاه
تعداد بازدید:763
کاربران حاضر:2924