مراسم پاسداشت مقام والای معلم برگزار شد

همزمان با هفته پاسداشت مقام والای معلم روز چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ماه جاری مراسمی با حضور دکتر محمدرضا امیدخواه رئیس پژوهشگاه شیمی ومهندسی شیمی ایران و اعضای هیات علمی در سالن مشاهیر پژوهشگاه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه در این مراسم صمیمی دکتر امیدخواه با گرامیداشت مقام معلم و برشمردن ویژگی های علمی و اخلاقی استاد شهید مرتضی مطهری از ایشان به عنوان معلمی برجسته و نمونه یاد کرد و اظهار داشت همه شما همکاران عزیز می دانید که آزاد اندیشی فکری و مسئولیت پذیری اجتماعی شهید مطهری از بزرگترین ویژگیهای آن معلم فداکار است و من این روز بزرگ را به همه شما تبریک می گویم.

رئیس پژوهشگاه اظهار داشت: پاسداشت مقام معلم همچنین یادآور آن است که معلمان و اساتیدبزرگوار باید در کنار آموزش و پژوهش به نقش مؤثر خود در تربیت، هدایت، حمایت معنوی و عاطفی دانشجویان نیز توجه کنند که همانا دانشمندانند که وارثان پیامبرانند.

دکتر امیدخواه در بخش دیگری از سخنانش با تبریک این هفته بسیار ارزشمند به همکاران گفت: من وظیفه خودم میدانم تا در سالی که مشکلات مالی بسیاری داشتم و شما علیرغم آن همه سختی ها تلاش کردید تا پژوهشگاه آبرومندانه به کارش ادامه دهد از همه شما عزیزان صمیمانه تشکر و قدردانی نمایم.

وی افزود: باید این نکته را عرض کنم ک من به اتفاق دیگر رؤسای پژوهشگاههای بزرگ کشور در سال گذشته به ویژه روزهای پایانی سال اکثر وقتمان را در سازمان برنامه و بودجه، ریاست جمهوری و تک تک کارشناسان این دو نهاد و همچنین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سپری کردیم و برای هویت شما و پژوهشگاه جنگیدیم تا نگاه آنها را برای تخصیص یکسان بودجه به پژوهشگاهها هماهنگ کنیم تا اینکه مدام نگویند بودجه دانشگاهها و نگاهی هم به بودجه پژوهشگاهها داشته باشند.

دکتر امیدخواه گفت: ما خیلی تلاش کردیم آقای دکتر کیانی شاهد هستند و ایشان هم خیلی تلاش کردند تا اینکه توانستیم 90 درصد از بودجه مربوط به سال 97 پژوهشگاه را در آخرین روزها و ساعت های پایانی سال دریافت کنیم و من ضمن تشکر مجدد از همگی شما همکاران باید عرض کنم امسال نیز وضعیت بودجه خوبی نداریم و باید اعضای هیات علمی نهایت تلاش خود را در جذب پروژه ها داشته باشند تا مثل سال گذشته در تنگناههای مالی قرار نگیریم.

مجددا از همگی همکارانم سپاسگذارم و امیدوارم سالی توام با سلامتی و موفقیت را در پیش رو داشته باشید. انشاالله