وزیر نفت تاکید کرد: ارتقای فناوری‌های نفتی با تکیه بر توان دانشگاه‌ها

وزیر نفت با اشاره به همکاری صنعت نفت با دانشگاه‌ها برای افزایش تولید نفت در کشور، گفت: در گام دوم به دنبال ارتقاء و توسعه فناوری‌های نفتی با کمک دانشگاه‌ها هستیم.

 دکتر بیژن زنگنه روز شنبه در نشستی با روسا و استادان دانشگاه‌ها درباره طرح‌های میدان محور صنعت نفت با اشاره به اینکه این جلسه یک جلسه گفت و شنود است، ادامه داد: مدت‌ها بود که به دنبال این بودیم تا دانشگاه‌ها در بخش بالادستی فعال شوند.
وی افزود: جلسه‌ای نیز در مورد حضور دانشگاه‌ها در بخش پایین دستی نیز تا چند هفته آینده برگزار خواهد شد.
زنگنه تاکید کرد: هدف ما این است که نه تنها در بخش مطالعات، بلکه در زمینه پژوهشی نیز دانشگاه‌ها فعال شوند.
وی با اشاره به اینکه امروز صحبت روسای دانشگاه‌ها و مسئولان اجرای طرح‌ها شنیده خواهد شد، گفت: پروژه به پروژه، روسای دانشگاه‌ها صحبت می کنند و پیشرفت‌ها را بررسی می کنیم.
دکتر زنگنه اینکار را فعالیتی اساسی و پایه ای برای تولید فناوری در بالادست نفت دانست و افزود: شرط ما این بوده که در هرکدام از پروژه ها تعدادی دانشجو نیز مشغول شوند تا دانش ارتقا پیدا کند.
وزیر نفت ادامه داد: بالاترین بخش پژوهشی مربوط به افزایش برداشت از مخازنی است که حجم زیادی هیدروکربور دارند و امکان افزایش برداشت در آنها وجود دارد.
وی گفت: می پذیریم تا اگر لازم شد از دانشگاه‌های بین‌المللی و موسسات پژوهشی خارجی نیز در این عرصه استفاده شود.
به گفته دکتر زنگنه، از سال ۷۷ ایجاد ظرفیت برای دانشگاه‌ها در دستور کار بوده و در این سال ها نیروهای خوبی تربیت شده‌اند و اکنون بعضی از آنها در صنعت نفت ایران کار می‌کنند.
وزیر نفت ادامه داد: به اتکا این نیروها که برخی استاد شده‌اند، کار را در فاز دوم برای ارتقا و توسعه فناوری در بخش نفت آغاز خواهیم کرد.

تاریخ ایجاد: یکشنبه 6 بهمن 1398
تاریخ انتشار: شنبه 5 بهمن 1398
تعداد بازدید: 313تلفنهای تماس
44787720-40

كيلومتر 17 اتوبان تهران كرج، شهرك علم و فناوري پژوهش، بلوار پژوهش، خ دانش، پژوهشگاه شيمي و مهندسي شيمي ايران
آمار وبگاه
تعداد بازدید:313
کاربران حاضر:10983