ENTER SEARCH BELOW

 

 

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت : روابط عمومی¬هادر نقطه آخر زنجیره فعالیت دانشگاه هاو مراکز پژوهش و فناوری  هستند و بدون اطلاع رسانی آنها جامعه از  خروجی فعالیت های  آموزشی ،پژوهشی و تربیتی  مراکز علمی اطلاع پیدا نمی کند .

 

 

 

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتررضا فرجی دانا در همایش سراسری مدیران روابط عمومی دانشگاهها و مراکز پژوهش و فناوری اظهار داشت : اهمیت بالای روابط عمومی  در دانشگاهها و مراکز پژوهش و فناوری انکار ناپذیراست و اگر فعالیت واحدهای روابط عمومی نباشد جامعه در ارزیابی خود نسبت به عملکرد مراکز علمی دچار ابهام می شود.
وی ضمن تاکید بر اصلاح و تدوین آیین نامه ها برای تقویت جایگاه روابط عمومی دانشگاهها و مراکز پژوهش و فناوری گفت : تغییر نگرش یک موضوع فرهنگی است که با توصیه و بخشنامه تغییر نمی کند  و جایگزینی مسئولان  نیز تغییری در جایگاه  روابط عمومی در سازمان نمی کند همانگونه که  نگرش ها به پژوهش و آموزش نیز تغییری نکرده است.
وزیر علوم  تاکید کرد: مدیران روابط عمومی دانشگاهها و مراکز پژوهش و فناوری نظام جامع پیشنهادها و انتقادها را در سازمان متبوع خود ایجاد کنند و  نظرات و دیدگاه¬های موجود در خصوص عملکرد مدیران را به آنها انتقال دهند که در این راستا می توانند از سامانه¬های الکترونیکی نیز بهره بگیرند.
دکتر فرجی دانا افزود: از آنجا که تمرکز  رسانه ها بر محور ریاست دانشگاه یا مرکز پژوهشی و فناوری است واحدهای روابط عمومی نیز  بیشترین تراکم فعالیت اطلاع رسانی و اجرایی خودرا در این حوزه دارند لکن باید توجه کنند اطلاع رسانی در خصوص  فعالیت ها و عملکرد رئیس سازمان در راستای اهداف سازمانی تنها وظیفه روابط عمومی نیست بلکه عملکرد کلیت سازمان مدنظر است.
وی گفت : به کمبودهای مراکز روابط عمومی دانشگاهها و مراکز پژوهش و فناوری از حیث نیروی انسانی و امکانات آگاهی داریم ولی باید برای جبران آنها به وضعیت اقتصادی دولت و واقعیات موجود توجه کنیم.
وزیر علوم همدلی و همفکری  را عامل موفقیت و پیروزی ملت ایران در دوران "پیچ تاریخی " دانست  و اهمیت  گردهمایی مدیران روابط عمومی دانشگاهها و مراکز پژوهش و فناوری را در مرتبه نخست برای افزایش همدلی و سپس برای رایزنی در خصوص مسائل جاری این بخش ارزیابی کرد.
گفتنی است : همایش سراسری مدیران روابط عمومی دانشگاهها و مراکز پژوهش و فناوری امروز با حضور بیش ار 170نفر از مدیران و کارشناسان روابط عمومی در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد و  مدیران  روابط عمومی پس از سخنرانی وزیر علوم و تعدادی از معاونان این وزارت نظرات و پیشنهادهای خودرا مطرح کردند.

 


 


Creation date: 21/05/2014
Publish date: 22/05/2014
Page view: 962طراحی پرتال (طراحی پورتال) : آرانا نتورکPortal Design : Arana Network