ENTER SEARCH BELOW

 

مراسم معارفه دکتر حسین رضا دارابی بعنوان معاون جدید پژوهشی ،فناوری و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه و قدر دانی از خدمات ارزشمند دکتر کورش تبار حیدر معاون قبلی این حوزه صبح روز شنبه 93/3/24 در مرکز همایشهای حکمت پژوهشگاه برگزار شد.

دکتر دارابی ضمن تشکر از اعتماد اعضای هیات علمی در خصوص  انتخابش به عنوان معاون پژوهشی ، فناوری و تحصیلات تکمیلی  و معرفی به دکتر امیدخواه رئیس پژوهشگاه، ابراز امیدواری نمود تا بیاری خداوند و مشارکت مجموعه همکاران بتواند در انجام این مسوولیت سنگین گامهای موثری بردارد.

دکتر دارابی اظهار داشت یکی از مهمترین دلایل و مشکلات حوزه معاونت پژوهشی ،فناوری و تحصیلات تکمیلی در گذشته را مشخص نبودن بودجه پژوهشی دانست و ضمن  قدر دانی از جناب آقای مهندس رامزی  معاونت اداری ،مالی  و پشتیبانی پژوهشگاه که به این مشکل توجه نموده و در این خصوص عنایت لازم در اختصاص بودجه را مبذول داشته اند قدر دانی نمود.معاون جدید پژوهشی ،فناوری و تحصیلات تکمیلی اعضای هیات علمی را موتور محرکه پژوهشکده ها دانست و گفت باید در این زمینه از تمامی توان آنان استفاده نمود تا پژوهشگاه به اهداف بلند خود دست یابد.

وی از اینکه با ریاست پژوهشگاه در اهداف کلان هم عقیده  و دیدگاهش یکسان است ابراز خوشحالی نمود.

دکتر دارابی نقش پژوهشکده ها  در پیشبرد اهداف پژوهشگاه را بسیار مهم برشمرد و افزود پژوهشکده ها باید اختیار تام داشته باشند و اعضای هیات علمی کارشناسان و همه فعالان از جمله کارمندان و دانشجویان مسائل و مشکلاتشان را با روسای پژوهشکده ها در میان بگذارند و در این صورت ما نیز میتوانیم با خیال آسوده به برنامه ریزی و اجرای برنامه ها،ایجاد محیط با نشاط و شاداب بپردازیم.

دکتر دارابی گفت انشاالله با تحقق این مواردی که عرض کردم سال آینده گزارش خوبی از روند رو به رشد کارها و عملکرد پژوهشکده ها به همکاران ارائه خواهم کرد که این امر نشان از اختیار و استقلال آنها خواهد بود.

دکتر دارابی در پایان سخنانش ضمن تشکر از زحمات و خدمات چندین ساله دکتر تبارحیدر در مسوولیت معاونت پژوهشی ،فناوری و تحصیلات تکمیلی برای ایشان در مسوولیت پژوهشکده محیط زیست و فناوریهای پاک موفقیت آرزو نمود.دکتر تبار حیدر معاون قبلی پژوهشی ، فناوری و تحصیلات تکمیلی نیز در این مراسم طی سخنانی ضمن تشکر از همکاری شایسته اعضای هیات علمی ،پژوهشگران و کارشناسان از آنان درخواست نمود تا در این مسوولیت هم مانند گذشته نیز ایشان را یاری فرمائید .
سپس دکترسلمان طاهری مدیر جدید آزمایشگاه مرکزی نیز طی سخنانی اظهار داشت ابتدا وظیفه خودم می دانم تا از همکاری صمیمانه همکارانم در دوران مسوولیتم در واحد امور اداری و پشتیبانی سپاسگزاری نمایم و از مجموعه همکاران پژوهشگاه می خواهم در این مسوولیت جدید نیز بنده را یاری نمایند.

دکتر طاهری گفت :آزمایشگاه مرکزی یکی از ارکان اصلی پژوهشگاه و از تجهیزات بسیار ارزشمندی بهره مند است  اما این آزمایشگاه کم نظیربه راه اندازی سامانه پذیرش نمونه آزمایشگاهی داخل وخارج از پژوهشگاه ، جذب تعدادی کارشناس برجسته ، راه اندازی سریع دستگاههای گرانقیمت، ارتقاء سطح علمی کارشناسان از طریق شرکت در دوره ها،سمینارها،تحویل سریع و بموقع جواب نمونه های آزمایشگاهی و خرید دستگاه  (NMR)نیاز مبرم دارد که امید است با تلاش و پشتکار همکاران و مساعدت مسوولان پژوهشگاه این موارد محقق شود.

دکتر طاهری ابراز امیدواری نمود تا با برگزاری کارگاه های آموزشی از این طریق به شناسایی ، پژوهشگاه به پژوهشگران و اندیشمندان اهتمام ورزیم و هم کمک های مالی جذب نمائیم.

مدیر پژوهشگاه مرکزی همچنین گفت: امیدوارم تا با تأمین نیروی انسانی متخصص و تجهیز این آزمایشگاه آن را به یک آزمایشگاه مرجع در زمینه استاندارد مواد دارویی تبدیل نمائیم که این مهم یکی از کارهای ضروری و اساسی در پژوهشگاه است.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حاج آقافضلعلی  نیز با تبریک ایام شعبانیه در خصوص فلسفه ظهور قائم آل محمد«عج» سخنرانی و برای ظهور آن حضرت دعا نمود.

دکتر محمد رضا امید خواه رئیس پژوهشگاه در این مراسم با تبریک ولادت منجی عالم بشریت بر چگونگی آمادگی مسلمین تاکید و برای ظهورآن حضرت دعا نمود.

دکتر امید خواه ضمن تشکر و قدر دانی از زحمات و خدمات شایسته دکتر تبار حیدر در ایام مسوولیت حوزه معاونت پژوهشی ، فناوری و تحصیلات تکمیلی برای دکتر دارابی در این مسوولیت خطیر آرزوی موفقیت نمودو از اعضای هیات علمی ،کارشناسان و همکاران خواست ایشان را در این مسوولیت یاری نمایند.تا با همکاری وهمیاری مجموعه همکاران پژوهشگاه به خودکفایی مالی برسد.

دکتر امیدخواه اظهار داشت پژوهشکده ها از ارکان اصلی پژوهشگاه هستند باید آنها استقلال کافی داشته باشند،بطوری که معاون پژوهشی بعنوان هماهنگ کننده بین آنها و هیات رئیسه باشد و در واقع این معاونت به کارهای بزرگتر و طراحی ایده های نو برای پیشرفت در این حوزه بپردازد.

رئیس پژوهشگاه افزود ما به پژوهشکده ها استقلال کافی می دهیم و در مقابل رؤسای آنها باید پاسخگو باشند ، بعنوان مثال برای هر پروژه ای که اعضای هیات علمی به پژوهشگاه می آورند ما هم معادل آن مبلغ  پروژه را به پژوهشکده  پرداخت می کنیم و در همین راستا از روسای پژوهشکده ها می خواهیم تا اعضای هیات علمی خود را درگرفتن پروژه تشویق کنند و شرایط کافی و مناسب را برای آنها فراهم نمایند.

دکتر امیدخواه اظهار داشت: این پژوهشگاه دو بال دارد یکی شاخه شیمی و دیگری شاخه مهندسی شیمی است که شاخه شیمی در این پژوهشگاه شرایط خوبی دارد ولی شاخه مهندسی شیمی رشد کمتری داشته است لذا اعضای محترم هیات علمی باید به این نکته عنایت داشته باشند و بخش مهندسی شیمی را تقویت نمایند تاهر دو بخش بصورت موازی حرکت کنند.

دکتر امید خواه همچنین گفت من از اعضای هیات علمی درخواست دارم تا به کار گروهی توجه کافی داشته باشند و از اساتید با سابقه میخواهیم تا دست اعضای هیات علمی جوان را بگیرند و آنها را در انجام کارهای پژوهشی دخیل نمایند و یاریشان بدهند.

رئیس پژوهشگاه  ارتقاء آزمایشگاه مرکزی را بسیار مهم توصیف کرد و ابراز امیدواری نمود تا برنامه ها ، نیازها، نیروی انسانی و تجهیزات مورد نظر مدیر جدید آزمایشگاه مرکزی هر جه زودتر فراهم گردد تا این آزمایشگاه که از ارکان مهم پژوهشگاه می باشد،بتواند بخوبی نقش خود را ایفا نماید.

در پایان این مراسم رئیس پژوهشگاه با اهداء لوح سپاس به دکتر تبار حیدر از زحمات و خدمات ایشان قدردانی نمود و همچنین با اعطای احکام  انتصاب معاون جدید پژو هشی ، فناوری و تحصیلات تکمیلی ،روسای جدید 4 پژوهشکده و دکتر سلمان طاهری بعنوان مدیر جدید آزمایشگاه برای آنان در انجام مسوولیتشان آرزوی موفقیت نمود.


    


Creation date: 15/06/2014
Publish date: 16/06/2014
Page view: 2269طراحی پرتال (طراحی پورتال) : آرانا نتورکPortal Design : Arana Network