ENTER SEARCH BELOW

 

طی مراسمی که با حضورهیات رئیسه پژوهشگاه شیمی ومهندسی شیمی ایران و دکتر جلال بختیاری مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی و فناوری وزارت علوم و دکتر محمد صادق علیائی معاون این دفتر روز چهارشنبه 29/2/95 برگزار گردید ، از 15 کارشناس آزمایشگاه مرکزی و 3 عضو هیات علمی همکار آزمایشگاه قدر دانی شد.

در ابتدای این مراسم مهندس رامزی معاون اداری، مالی و پشتیبانی پژوهشگاه با برشمردن اهداف و ویژگی های آزمایشگاه مرکزی از آنان به عنوان پایه های پژوهش و همیار اعضای هیات علمی نام برد.

ایشان همچنین با ارائه گزارشی از خدمات انجام شده توسط آزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه و کسب در آمد این مجموعه برای پژوهشگاه خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا با همت و تلاش اعضای هیات علمی و کارشناسان پژوهشگاه ضمن ارائه خدمات آزمایشگاهی به پژوهشگاه و دیگر مراکز علمی و تحقیقاتی و صنعتی، از حمایت های لازم توسط مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بهره مند و  در آینده به عنوان قطب آزمایشگاهی درآمد های بیشتری را کسب نماید.

مهندس رامزی همچنین از تدوین برنامه ای خبر داد که طی آن پژوهشگاه در نظر دارد با ایجاد یک شرکت دانش بنیان ارائه کلیه خدمات تعمیر و نگهداری تجهیزات آزمایشگاهی را در سطح کشور و منطقه بر عهده گیرد و در این راستا از کارشناسان آزمایشگاه  خواست تا با تلاش مضاعف آزمایشگاه پژوهشگاه را به عنوان یک قطب و برند علمی ویژه در انجام امور آزمایشگاهی و خدمات دهی پس از فروش مواد و تجهیزات در کشور و حتی منطقه تبدیل نمایند.

در ادامه این مراسم دکتر امیدخواه رئیس پژوهشگاه نیز از زحمات و فعالیت های مثبت انجام گرفته توسط کارشناسان آزمایشگاه قدردانی نمود و آنان را جزو موثر ترین پرسنل پژوهشگاه دانست چرا که آنان از لحاظ محیط شغلی در فضای آزمایشگاهی و در معرض مواد و امواج مغناطیسی قرار دارند و تحمل آنان در مقابل سختی کار را ستود و ابراز امیدواری نمود تا مسئولان کشور توجه بیشتری به کارشناسان شاغل به کار در این زمینه مبذول دارند.

دکتر سلمان طاهری عضو هیات علمی و مدیر آزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه نیز طی سخنانی از زحمات همکاران و کارشناس خود دراین آزمایشگاه قدردانی نمود و از توجه ویژه اعضای هیات رئیسه پژوهشگاه نسبت به تهیه ملزومات آن سپاسگذاری و ابراز امیدواری کرد تا آزمایشگاه با تکمیل کادر مجرب مورد نظر و خدمات خود هر چه بیشتر گسترش دهد.


ایشان همچنین با اعلام این موضوع که هم اکنون دستگاهها و تجهیزات زیادی در آزمایشگاههای پژوهشگاه موجود می باشد و نیاز به تعمیر دارند افزود به علت کمبود اعتبار دستگاهها بلا استفاده مانده اند و در این خصوص از مسئولان وزارت علوم خواست تا در این امر مهم تسهیلات وکمک های خاص را اختصاص دهند تا وقفه ای در انجام کارها بوجود بیاید.

دکتر سلمان طاهری در ادامه افزود اگر حمایت های لازم از پژوهشگاه توسط مسئولان مربوطه صورت گیرد آزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه می تواند در زمینه نصب، راه اندازی، ساخت مواد و ارائه گزارشات آنالیز و تعمیر و نگهداری تجهیزات به تمامی مراکز علمی کشور خدمات لازم را ارائه نماید.

در ادامه این مراسم دکتر جلال بختیاری از تلاشهای پرسنل و دستاوردهای علمی پژوهشگاه قدردانی و ابراز رضایت نمود و این دستاوردها را برای کشور و جامعه علمی بسیار مهم ارزیابی نمود. ایشان در ادامه افزودند عزم ما نیز در معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر این است تا بتوانیم با بکارگیری و فعال سازی پتانسیل های موجود در پژوهشگاهها و دانشگاهها،مراکز علمی با رفع عیوب دستگاهها و فعال نمودن چرخه تولید آزمایشگاههای مرکزی تخصصی در کشور فعال و با بین المللی کردن آنها و  ارائه هر چه بهتر خدمات آزمایشگاهی تحولی در این زمینه ایجاد نماییم.

دکتر بختیاری افزود هم اکنون ما در حال ارائه چک لیست هایی هستیم تا بوسیله آن مراکز علمی بتوانند گزارش فعالیت های خود از این طریق ارائه نمایند و آن مراکزی که در بخش های مختلف پژوهشی اعم از ساخت تجهیزات و تولید مواد و یا تعمیر و نگهداری دستگاهها بهتر فعالیت داشته و امتیازات بیشتری کسب نمایند از اعتبارات و حمایت های ویزه وزارت علوم بهره مند گردند.

ایشان در ادامه گفت امروز در پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران خدمات علمی شایانی صورت گرفته است و آزمایشگاه مرکزی این پژوهشگاه به عنوان یکی از بهترین آزمایشگاههای تخصصی در سطح کشور میتواند پاسخگوی بسیاری از نیازهای مراکز علمی و صنایع کشور باشد و با توجه به برخی مشکلات موجود در کشور در بخش ساخت تجهیزات آزمایشگاهی کشور و تولید مواد آزمایشگاهی پیشقدم شود و البته در این خصوص پتانسیل لازم را دارد.

دکترمحمد صادق علیایی نیز در ادامه این نشست از تلاشهای صورت گرفته کارکنان آزمایشگاه مرکزی پژوهشگاه تشکر و قدردانی نمود و افزود سربلندی پژوهشگاه با همت والای شما کارشناسان زحمتکش صورت گرفته و محقق گردیده است چرا که با تلاش های مجدانه شما عزیزان است و با وجود تمامی مخاطرات فضای آزمایشگاهی اینگونه پژوهشگاه به دستاوردهای مناسب دست پیدا نموده است.

در پایان این نشست دکتر محمد رضا امیدخواه رئیس پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران با اهداء لوح سپاس از خدمات ارزنده 15 نفر از کارشناسان پژوهشگاه مرکزی متشکل از خانمها: لیلا نخشب ، مینا محبی مراد ، فرشته فرجی ، بهاره میر مشهوری ، مهدا سلطان نژاد ، مهشید رحیمی فرد ، ندا اکبری ، فرنوش قائم مقامی ، صفورا حسینی ، فاطمه مشکینی ، الهه مطاعی و آقایان حسام دانشیار ، یدالله بالاور ، فرشید محسن زاده قدر دانی و نیز از توجه و تلاش سه نفر از اعضای هیات علمی ، آقایان : دکتر هانی صیاحی ، دکتر محمد رضا حلواگر و دکتر سلمان طاهری رئیس آزمایشگاه مرکزی تجلیل نمود.