ENTER SEARCH BELOW

 

روز ۲۶ مرداد ۱۳۶۹ ایران اسلامى شاهد بازگشت آزادگان سرافرازى بود که پس از تحمل سالهاى اسارت خود در اردوگاه هاى عراق، پاى به میهن اسلامى گذاشتند و به آغوش خانواده ‏هاى خود بازگشتند. این رویداد بزرگ، دو هفته پس از اشغال نظامى کویت توسط ارتش صدام و ۲ روز پس از آن صورت گرفت که صدام در نامه ه‏ایى به آیت ا... هاشمی رفسنجانی هاشمى رفسنجانى، رئیس جمهور وقت ایران، بار دیگر عهدنامه ۱۹۷۵ الجزیره را پذیرفت و به شرائط ایران براى پایان جنگ تسلیم شد و از جمله قول عقب‏ نشینى از مرزهاى ایران و آزادسازى اسیران ایرانى را داد.

در آستانه این روز بزرگ مهندس را مزی معاون اداری، مالی و پشتیبانی پژوهشگاه در مراسم قدردانی از دکتر حسن جلالی پژشک معتمد پژوهشگاه طی سخنانی اظهار داشت.

آزادگان، با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهاى جسمى و روحى دشمنان ایستادید و روابط اجتماعى جامعه کوچک اردوگاهى خود را بر پایه اخلاق حسنه بنا نهادید و از شکنجه‏ هاى مزدوران بعث هراسى به خود راه ندادید. آزادگان، صبورتر از سنگ صبور و راضى ‏ترین کسان به قضاى الهى بودید. سینه‏ هایى فراخ ‏تر از اقیانوس داشتید که از همه‏ جا و همه‏ کس بریده و به خدا پیوسته بودید، آزاده نامیده شدید چون از قید نفس و نفسیات رهایى یافته بودید.

معاون اداری، مالی و پشتیبانی پژوهشگاه افزود: امیدواریم نظام اسلامی بتواند از این سرمایه های ذی قیمت و ارزشمند به بهترین وجه استفاده لازم را برای تعالی و پیشرفت ایران اسلامی ببرد.

مهندس رامزی در پایان مراسم لوح سپاس به دکتر حسن جلالی آزاده و جانباز عزیز دوران دفاع مقدس که به مدت 2343روز دوران اسارت خود را در زندانهای رژیم بعث عراق گذراند و سرافرازانه به وطن بازگشت اعطاء و از دلاوریها و رشادت های ایشان تجلیل و قدردانی نمود.

درمتن لوح اهدای مهندس رامزی آمده است.

آزاده سرافراز دوران پر افتخار دفاع مقدس

جناب آقای دکتر سید حسن جلالی

 درود خداوند بر مردان دلیر  ،این شورآفرینان عشق، مردانی مرد كه در قهقهه مستانه ، عند ربهم یرزقونند و سلام بر تو آزاده بزرگوار كه با رشادت و ایثارگری در چشمه ‌سار زلال رحمت الهی، زشتی‌ها و كژی‌ها را از روان خود پاك ساختی و با حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل  قهرمانانه به میهن اسلامی مراجعت نمودید. در آستانه 26مردادسالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی و روز جانباز ، به پاس بزرگداشت حضورتان در نبردحق علیه باطل و مقاومت و پایداری از ارزش‌های اسلام و انقلاب اسلامی ، اين روز پر افتخار را به شما تبريك و تهنیت عرض می نمایم و ازدرگاه خداوند منان براي جنابعالي و خانواده محترمتان كه همواره يار و ياورتان بوده اند آرزوي سلامتي و توفيق روز افزون دارم.اميد است با عنايت معبود بي همتا و پيروي از رهنمودهاي مقام عظماي ولايت در راستاي تحقق اهداف متعالي نظام مقدس اسلامي موفق و مويد باشيد.

Creation date: 27/08/2016
Publish date: 27/08/2016
Page view: 920طراحی پرتال (طراحی پورتال) : آرانا نتورکPortal Design : Arana Network