ENTER SEARCH BELOW

 

در بیست و پنجم آبان ماه سال جاری دکترسعید پاک سرشت مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران و هیات همراه از امکانات و تجهیزات پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران بازدید بعمل آورده و از نزدیک با انجام پروژه های مرتبط با مهندسی گاز پژوهشگاه آشنا شدند و با تعدادی از اعضای هیات علمی پژوهشگاه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در ابتدای این مراسم دکتر امیدخواه رئیس پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران ضمن خیر مقدم به بازدیدکنندگان، به معرفی توانمندیها و امکانات موجود در پژوهشگاه پرداختند و اظهار داشتند امکانات پژوهشگاه برای خدمت رسانی به صنایع کشور و رفع نیاز های آنان طراحی شده و بر آمادگی پژوهشگاه برای هر گونه همکاری در زمینه های علمی و تحقیقاتی با شرکت ملی گاز تاکید نمود.

رئیس پژوهشگاه با اشاره به اینکه ما در پژوهشگاه هیچگونه محدودیتی برای ورود صنایع قائل نیستیم و تمامی این امکانات و تجهیزات در راستای ارائه خدمات علمی کاربردی به صنایع کشور پایه ریزی شده است، افزود: من از صنایع بخصوص شرکت ملی گاز ایران می خواهم این پژوهشگاه را از آن خود و به نوعی بخشی از تحقیقاتی( (R&Dخود بدانند.

دکتر امیدخواه گفت ما در پژوهشگاه به غیر از تجهیزات، امکانات و نیروی انسانی متخصص دارای فضای مناسبی برای ایجاد واحدهای نیمه صنعتی (پایلوت) و واحدهای آزمایشگاهی برای صنایع مختلف هستیم و به علت وجود فضای مناسب در پژوهشگاه از شرکت ملی گاز ایران دعوت می کنم که برای ایجاد پایلوت تحقیقاتی مشترک در پژوهشگاه با ما همکاری نماید.

در ادامه این نشست دکتر پاک سرشت مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران نیز طی سخنانی ابتدا به معرفی بخش ها و واحدهای صنعتی و پژوهشی شرکت ملی گاز ایران پرداخت و با بیان اینکه توانمندی های پژوهشگاه در حد بسیار مناسبی است ابراز امیدواری کردند که در آینده، همکاری های بیشتری با پژوهشگاه انجام گیرد.

ایشان در ادامه افزودند امروز صنعت نیازمند پژوهش­های کاربردی است و از پژوهشگران پژوهشگاه خواستند سعی بر انجام تحقیقات و پژوهش های کاربردی نموده و علم تولید شده را به ارزش افزوده برای صنایع تبدیل نمایند. دکتر پاک سرشت با اشاره بر اینکه امروز وظیفه اصلی پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران انجام تحقیقات کاربردی است سه هدف 1- تحقیقات کاربردی 2- تجاری سازی 3-ورود به بازار را از وظایف اصلی مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران عنوان کرد و اظهار داشت در کنار این سه وظیفه تحقیقات بنیادی را هم به عنوان پایه ابتدای تولید علم و رسیدن به تحقیقات کاربردی دارای ارزش افزوده و به منظور مسئولیت اجتماعی انجام می دهیم.

دکتر پاک سرشت ابراز امیدواری کرد با برقراری ارتباط بیشتر با بخش های مختلف پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران، نیازهای صنعت گاز کشور بیشتر شناسایی شود و با وجود توانمندی مناسب در پژوهشگاه برای این نیازها راه حل مناسب اتخاذ گردد.

در ادامه این نشست دکتر بابک مختارانی و دکتر حمیدرضا مرتهب از اعضای هیات علمی پژوهشکده صنعت نفت پژوهشگاه نیزبه معرفی پروژه های نیمه صنعتی خود در حوزه شیرین سازی گاز ترش و جداسازی معیانات گازی که در دست تحقیق است پرداخته و با هیات بازدید کننده در این خصوص به بحث و تبادل نظر پرداختند. در انتها تیم پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران از این دستگاههای نیمه صنعتی ساخته شده توسط این دو عضو هیات علمی پژوهشگاه بازدید بعمل آوردند.


Creation date: 16/11/2016
Publish date: 16/11/2016
Page view: 1479طراحی پرتال (طراحی پورتال) : آرانا نتورکPortal Design : Arana Network