ENTER SEARCH BELOW

 

همزمان با بیست و هفتمین سال تأسیس پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز چهارشنبه 96/2/27 دومین جشن بزرگ دانش آموختگان  این پژوهشگاه با حضور اعضای هیات رئیسه، اعضای هیأت علمی، دانشجویان و کارکنان پژوهشگاه و 120 دانش آموخته مربوط به سالهای 90 تا 93 در رشته های شیمی ومهندسی شیمی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در سالن مرکز همایشهای  حکمت پژوهشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه در این مراسم پس از نواختن سرود مقدس جمهوری اسلامی و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید ، خانم دکتر موسوی موحدی مدیر امور فرهنگی پژوهشگاه به عنوان دبیر جشن به حاضرین در سالن خیر مقدم گفت و ضمن برشمردن اهداف این مراسم و قدردانی از زحمات والدین عزیز ابراز امیدواری کرد تا این ارتباط خوب ایجاد شده با پژوهشگاه هر چه بهتر استحکام یابد.

وی همچنین از مسوولان پژوهشگاه بخاطر ارائه تسهیلات در برگزاری این جشن سپاسگذاری کرد و گفت امیدوارم این نشست صمیمی موجبات همدلی و ارتباط نزدیک دانش آموختگان با پژوهشگاه را بیش از این فراهم سازد.

در ادامه مراسم دکتر محمد رضا امیدخواه رئیس پژوهشگاه هم ضمن خوش آمد گویی به دانش آموختگان و والدین گرامی آنان اظهار داشت:به نظرمن هدف عمده و مهمترین وظیفه دانش آموختگان در دوران پس از فارغ التحصیلی باید حفظ ارتباط با پژوهشگاه و ارائه خدمت به مردم و مملکت باشد که تنها این عملکرد نشانه رسوخ علم در شخصیت شماست و خدای نکرده اگر کسی به علم خود مغرور شود، بی شک آسیب می بیند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود انسانیت و فروتنی را از دیگر صفات اهالی علم و دانش عنوان کرد و گفت، من از تمامی دانش آموختگان می خواهم که ارتباط خود را با مجموعه عوامل پژوهشگاه قطع نکنند زیرا شما هم اکنون مانند خون تازه ای هستید که وارد شریان حیاتی و کاربردی در بخش علوم و فناوری کشور شده اید و ارتباط تنگاتنگ شما عزیزان با ما می تواند دانش شما را بروز نگه داشته،ارتقاء بخشد و اهداف پژوهشگاه را محقق سازد.

دکتر امیدخواه با برشمردن اهمیت علم شیمی در چرخه زندگی دانش آموختگان که دارای پتانسیل های بزرگی هستند مجدداً از آنان خواست تا ارتباط خود را با پژوهشگاه حفظ نمایند، کار آفرین خوبی باشند تا از ثمره آن این پژوهشگاه با دریافت کمک اهدایی سطح خود را بیش از پیش ارتقاء بخشد مثل دانشگاه استندفورد که ایجاد این دانشگاه بزرگ از نتیجه ارتباطات خوب دانش آموختگان آن بوده است و یکی از والدین با کمک های اهدایی به ایجاد آن همت نمود که هم اکنون یکی از مراکز علمی معتبر جهان به شمار می رود.


دکتر محمد سعید عبایی مدیر امور پژوهشی پژوهشگاه نیز در خصوص نقش پژوهش در تربیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی به ایراد سخن پرداخت و با قرائت قطعه شعری مورد تشویق حضار قرار گرفت . 

اعطای لوح سپاس و هدیه رئیس پژوهشگاه به دانش آموختگان و اجرای جنگ شادی از سوی آنان سخنرانی یکی از والدین دانش آموختگان در قدردانی از همت مسوولان  و اعضای هیات علمی و گرفتن عکس دسته جمعی با موسس و بنیانگذار پژوهشگاه پروفسور بلورچیان از دیگر برنامه های این جشن به یاد ماندنی بود .