ENTER SEARCH BELOW

 

نشست سالیانه انجمن مهندسی شیمی ایران با روسای پژوهشگاه‌ها و دانشکده‌های مهندسی شیمی دانشگاه های کشور با حضور دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم، در محل سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد.


معاون آموزشی وزارت علوم بر ضرورت تعامل انجمن مهندسی شیمی ایران با دانشکده های شیمی دانشگاههای سراسر کشور تاکید کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم در این نشست که با هدف بررسی ارتقای دانش فنی و افزایش ارتباط این رشته با صنعت و جامعه، روز دوشنبه ۲۴ مهرماه برگزار شد، گفت: انجمن‌های علمی باید در عرصه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی ارکان نظام و جامعه و بویژه آموزش عالی، نقش‌آفرینی کنند.

وی با بیان اینکه انجمن‌های علمی باید به صورت خودجوش به عرصه‌های مختلف جامعه ورود پیدا کنند، تصریح کرد: باید بستری فراهم شود تا مسئولان عالی‌رتبه نظام، احساس نیاز به انجمن‌های علمی پیدا کنند.

تاکید دبیر انجمن مهندسی شیمی ایران بر مرجعیت علمی انجمن های علمی

دکترمحمدرضا امیدخواه، دبیر انجمن مهندسی شیمی ایران با معرفی فعالیت های این انجمن گفت: با توجه به اولویت های کشور در برقراری تعاملات و ارتباطات با جهان، انجمن مهندسی شیمی ایران توانسته است در شورای جهانی انجمن های علمی عضو شده و در انجمن آسیا- پاسیفیک نیز علاوه برعضویت، جزو هیئت مدیره این انجمن نیز باشد.

وی در ادامه افزود: انجمن مهندسی شیمی ایران برای اولین بار سعی کرده است تا نقش مرجعیتی در استانداردسازی آموزش های مهندسی شیمی ایفا کند.

وی افزود: با بازنگری سرفصل‌های آموزشی می توانیم دانشجویان این رشته را به گونه ای تربیت کنیم که برای ورود به بخش های مختلف صنعت و بازار کار آمادگی های لازم را داشته باشند.

لزوم توجه بیشتر به مدل های علمی آموزش در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی