آخرین اخبار آرشیو

Blog

پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و شرکت پتروشیمی زاگرس تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

مدیرعامل و نایب رئیس محترم هیأت مدیره شرکت پتروشیمی زاگرس با حضور در پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران با برگزاری جلسه مشترکی با رئیس محترم و اعضای هیأت رئیسه دیدار و همچنین بازدید از آزمایشگاههای پژوهشی تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

ادامه مطلب
Blog
Blog

آئین نکوداشت تلاش‌های علمی 60 ساله استاد دکتر سید محمد بلورچیان برگزار می شود.

آئین نکوداشت و قدردانی از تلاش‌های علمی و اجرایی 60 ساله استاد دکتر سید محمد بلورچیان مؤسس و بنیانگذار پژوهشگاه شیمی ومهندسی شیمی ایران روز پانزدهم اسفند ماه سال‌جاری در مرکز همایش‌های حکمت این پژوهشگاه برگزار می‌شود. در این مراسم با حضور مقامات آموزش عالی، استادان، پژوهشگران عرصه علمی کشور و دوستداران و علاقمندان برگزار می شود، این استاد فرزانه مورد قدردانی و تشویق قرار می‌گیرند.

ادامه مطلب
Blog

سرکار خانم دکتر محبوبه اسلامی مقدم به مرتبه علمی استاد تمام ارتقاء یافت.

در هفتادمین جلسه هیأت ممیزه مشترک پژوهشگاههای پلیمر و پتروشیمی ایران، شیمی و مهندسی شیمی ایران، مواد و انرژی و پژوهشگاه رنگ که هشتم بهمن ماه جاری با حضور اعضای محترم هیأت ممیزه برگزار گردید، با ارتقاء مرتبه علمی سرکار خانم محبوبه اسلامی مقدم دانشیار پژوهشکده توسعه فرآِیندهای شیمیائی از دانشیار به استاد تمام موافقت گردید.

ادامه مطلب
خوش آمدید

پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران، قطب تحقیقات حوزه شیمی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد. این پژوهشگاه دارای چهار پژوهشکده تخصصی شیمی و مهندسی شیمی، کتابخانه، مرکز کامپیوتر، آزمایشگاه مرکزی، هتل، سالن های آمفی تاتر و همایشگاه های مختلف می‌باشد. ده ها عضو هیات علمی بعلاوه صدها دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی در این مجموعه مشغول به پژوهش و تحصیل هستند. مساحت این پژوهشگاه در حدود ۱۶ هکتار واقع در بلوار پژوهش و در اراضی چیتگر می‌باشد. ده ها آزمایشگاه تحقیقاتی در شاخه های مختلف شیمی و مهندسی شیمی، اکوسیستمی بی نظیر جهت پیش برد پروژه های پژوهشی و فناوری مختلف ایجاد کرده است. این پژوهشگاه با در دست داشتن بالاترین رتبه ارتباط با صنعت در کشور سالانه پذیرای ده ها پروژه مهم فناوری در کشور بوده است. بعلاوه اشتغال بیش از ۷۵٪ از دانش آموختگان این پژوهشگاه در صنایع کلیدی کشور، نشان دهنده سطح بالای مهارتهای علمی و کاربردی دانشجویان این مجموعه بوده است.

پیوند ها